Miód spadziowy

Miód spadziowy jest barwy ciemnej, od szarozielonej poprzez brązową do czarnej. Krystalizuje w grudkach, ma zapach lekko korzenny, a w smaku jest łagodny, mało słodki.

W Polsce przeważają miody ze spadzi jodłowej i świerkowej. Miód spadziowy z drzew iglastych wykazuje działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i charakteryzuje się dużą aktywnością antybiotyczną. Powinien być spożywany przy schorzeniach górnych dróg oddechowych oraz przy stanach zmniejszonej odporności organizmu.

W pąkach i igliwiu drzew iglastych występują olejki eteryczne, żywice, garbniki, goryczki, skrobia, kwas askorbinowy, witaminy B i PP, sole mineralne.

Miód spadziowy działa bakteriobójczo. Podawany jest chorym cierpiącym na schorzenia reumatyczne, skórne i układu nerwowego. Wskazany dla osób przemęczonych i pracujących w szkodliwych warunkach. Uniwersalne działanie miodu spowodowało, że nazywany jest w Polsce miodem królewskim albo papieskim. Krystalizacja jest zjawiskiem naturalnym, zachodzącym w każdym naturalnym miodzie. Czas krystalizacji jest różny dla różnych miodów i zależy głównie od pożytku, z jakiego miód został wyprodukowany, oraz od stopnia dojrzałości miodu. Krystalizacja miodu nie zmienia jego składu, a co za tym idzie właściwości odżywczych i leczniczych.

Kontakt

Roztoczański Związek Pszczelarzy

Tomaszów Lubelski

Zakład Produkcyjny RZP, ul. Sybiraków 13, 

Rogóźno, 22-600 Tomaszów Lubelski

Dział handlowy tel. 84 664 20 92
Napisz do nas: kontakt

Roztoczański Związek Pszczelarzy All Rights Reserved. Developed by ONEBIT